Y Eau de Parfum nga Yves Saint Laurent është një aromë Aromatike Fougere për meshkuj. Y Eau de Parfum u lançua në vitin 2018. Hunda e kësaj arome është Dominique Ropion. Notat kryesore janë mollë, xhenxhefil dhe bergamot; notat e mesme janë sherebelë, manaferrat e dëllinjës dhe barbarozë; notat bazë janë Amberwood, Fasule Tonka, Kedri, Vetiver dhe Olibanum.

YSL po prezanton një version të ri të aromës Y – Y Eau De Parfum – të paketuar në një shishe më të errët.

Y Eau de Parfum, do të dalë në tregun global në shtator 2018 si “një interpretim joshës i aromës së bluzës ikonike të bardhë dhe xhaketës së zezë të Yves Saint Laurent”.

Parfumieri Dominique Ropion e ndërtoi përbërjen e re si të thellë, të freskët dhe mashkullore, me tipare aromatike, pikante, drunore dhe fougere.

Notat kryesore: bergamot, xhenxhefil, mollë
Zemra: sherebelë, barbarozë, manaferrat e dëllinjës
Baza: Vetiver, kedri, tonka, pyje qelibar, olibanum

ml

100, 200

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Yves Saint Laurent YSL “Y” EDP”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yves-Saint-Laurent-YSL-Y-EDP-100-ml
Yves Saint Laurent YSL “Y” EDP
14,500 L17,500 L
  • 100
  • 200
Add to cart