Yves Saint Laurent Y Le Parfum është një aromë Amber Fougere për meshkuj. Kjo është një aromë e re. Y Le Parfum u lançua në vitin 2021. Notat kryesore janë Molla, Aldehidet, Grejpfruti dhe Xhenxhefili; notat e mesme janë sherebelë, livando dhe barbarozë; notat bazë janë fasule Tonka, Kedri, Olibanum dhe Patchouli.

Y LE PARFUM është një version i ri, më intensiv i parfumit për burra Yve Saint Laurent, Y. Parfumi shpallet si një përbërje e fuqishme dhe e errët fougère që ndërthur freskinë dhe intensitetin dhe rezulton në elegancë.

Notat kryesore: grejpfrut, akorde molle, xhenxhefil, aldehide
Zemra: sherebelë, esencë livando, barbarozë absolute
Baza: kedri, olibanumi, tonka, esenca e paçulit

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Yves Saint Laurent Y Le Parfum 100 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yves-Saint-Laurent-Y-Le-Parfum-100-ml
Yves Saint Laurent Y Le Parfum 100 ml
15,500 L
Rated 0 out of 5

In stock