Versace Yellow Diamond është një aromë lulesh për gratë. Aroma u lancua në vitin 2011 dhe përmban notat kryesore të limonit të Amalfit, dardhës, bergamotit dhe nerolit. Notat mesme të mimozës, freesia, zambakut të ujit dhe lulja e portokallit afrikan. Ndersa notat bazë janë musku, drurit guaiac dhe amberit.

Në këtë set, ju do të gjeni parfumin Versace Yellow Diamond EDT 90 ml, një locion trupi 100 ml, një gel dush 100 ml dhe një çantë.

Historia e krijimit:
Versace filloi linjën e saj të aromave të frymëzuara nga kristalet në vitin 2004 me parfumin Crystal Noir. Më pas lançoi Bright Crystal, një aromë më të lehtë dhe me shije frutash në vitin 2006. Në vitin 2011, u shfaq një aromë e re në koleksion, “një kristal që kthehet në diamant”, e quajtur Diamanti i Verdhe. Yellow Diamond u krijua si një aromë e pastër, transparente dhe e ajrosur me lule. Eshte e shkëlqyeshme dhe intensive si ngjyra e verdhë, ndërsa është luksoze dhe femërore si një diamant. Përbërja e saj hapet me freskinë e shkëlqyeshme të limonit, bergamotit, nerolit dhe sherbetit të dardhës. Zemra përmban lule të ajrosura portokalli, freezi, mimozë dhe zambak uji. Baza është prej qelibar, myshku i çmuar dhe druri guaiac.

Shishja ka formën e edicioneve të mëparshme të koleksionit, me ngjyrë të verdhë, ndërsa kutia e saj është e zbukuruar me ornamente barok. Fytyra e fushatës është modelja australiane Abbey Lee Kershaw, e fotografuar nga Mario Testino në Paris.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Versace Yellow Diamond Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Versace-Yellow-Diamond-Set
Versace Yellow Diamond Set
13,500 L
Rated 0 out of 5

In stock