Versace Bright Crystal është një aromë me lule dhe fruta për femra, e cila u lancua në vitin 2006. Hunda pas kësaj arome është krijuar nga Alberto Morillas. Notat kryesore janë Yuzu, Shega dhe Akulli. Te mesme janë bozhure, Lotus dhe Magnolia. Ndërsa notat bazë janë Musk, Sofër dhe Amber.

Në këtë set perfshihet parfumi Versace Bright Crystal EDT 90 ml, një losion trupi 100 ml, një gel dushi 100 ml dhe një çantë.

Shisheja me ngjyrë rozë e bën këtë aromë më të butë dhe më të ndritshme se Crystal Noir. Në ditët e sotme, nota e njohur frutash i jep një nuancë pak më të shijshme përbërjes. Notat e para janë shega, Yuzu dhe akorde me brymë. Bozhure dhe magnolia janë në qendër të përbërjes, ndërsa nota e freskët e ujit të zambakut zbut intensitetin dhe ëmbëlsinë e akordit të luleve. Baza e pasur përmban notën e qelibarit të nxjerrë nga bimët, myshk dhe pyjet e kuqe. Aroma është krijuar nga Alberto Morillas në vitin 2006.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Versace Bright Crystal Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Versace-Bright-Crystal-Set
Versace Bright Crystal Set
13,500 L
Rated 0 out of 5

In stock