Tom Ford Soleil Blanc është një aromë me lule qelibar për femra dhe meshkuj. Ky parfum u lancua në vitin 2016. Natalie Gracia-Cetto është hunda pas kësaj arome. Në këtë aromë, notat kryesore janë fëstëk, bergamot, kardamom dhe piper rozë. Notat e mesme janë tuberoza, ylang-ylang dhe jasemini. Ndërsa notat bazë janë kokosi, qelibar, fasule Tonka dhe benzoinë.

Seti perfshin: parfumin Tom Ford Soleil Blanc EDP 50 ml dhe një vaj trupi me efekt shkelqyes 45 ml.

Soleil Blanc është një aromë lulesh diellore e papritur, e zjarrtë dhe e varur. Ajo ngjall ndjenjën e ishujve privatë emocionues, ku vera zgjat gjatë gjithë vitit. Krijimi më i fundit i përzierjes private të Tom Ford-it nxjerr në mënyrë të pafalshme kërkimin e pafund të diellit dhe luksit që përcakton Tom Ford Soleil.

Nota e sipërme e aromës së përbërë nga unisex kombinon notat pikante të kardamomit dhe piperit rozë me një nuancë fëstëk dhe bergamot. Sensualiteti me lule i ylang ylang, jasemini egjiptian dhe tuberoza vendosen në zemrën e aromës për intensitet mishor. Bazat luksoze përbëhen nga benzoina, një substancë bimore e përmbajtur në vajin e bajameve të hidhura, qelibarit, kokrrës tonka dhe qumështit të kokosit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tom Ford Soleil Blanc Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tom-Fod-Soleil-Blanc-Set
Tom Ford Soleil Blanc Set
Original price was: 33,500 L.Current price is: 31,500 L.
Rated 0 out of 5

In stock