Seti perfshin nje parfum Tom Ford Noir Extreme EDP 100 ml dhe nje parfum Tom Ford Noir Extreme EDP 10 ml travel size.

Noir Extreme nga Tom Ford është një aromë Amber Woody për meshkuj. Noir Extreme u lançua në vitin 2015. Hunda pas kësaj arome është Sonia Constant. Notat kryesore janë kardamom, arrëmyshk, shafran, mandarinë dhe neroli; notat e mesme janë kulfi, trëndafili, mastika ose thjerrëza, lule portokalli dhe jasemini; notat bazë janë vanilje, qelibar, nota druri dhe dru sandali.

Tom Ford lançoi Tom Ford Noir Eau de Parfum në vitin 2012, i ndjekur nga Tom Ford Noir Eau de Toilette në nëntor 2013. Në maj 2015, ai përgatiti një version të ri të aromës të quajtur Tom Ford Noir Extreme.
“Tom Ford Noir Extreme zbulon një dimension të ri të njeriut Noir. Një aromë orientale e mbushur me qelibar, drurë, me një zemër magjepsëse dhe të këndshme, Noir Extreme kap aspektin e mashkullit që kënaqet me mospërfilljen dhe guxon të jetë i jashtëzakonshëm. ”

Përbërja hapet me një përzierje agrumesh të freskëta dhe nota të ngrohta pikante. Në fillim ka vaj mandarine, neroli, shafran, kardamom dhe arrëmyshk. Zemra e saj përmban akordin e ëmbëlsirës kulfi indiane, e bërë tradicionalisht nga bora Himalaje dhe fëstëku, e transmetuar me akordin mastikë. Një buqetë me trëndafila absolute, jasemini dhe lule portokalli vendoset gjithashtu në zemër. Qelibar i nxehtë në bazë është i balancuar në mënyrë delikate me akorde druri të drurit të sandalit dhe vaniljes së ëmbël qumështi.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tom Ford Noir Extreme Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tom-Ford-Noir-Extreme-Set
Tom Ford Noir Extreme Set
23,500 L

In stock