Seti perfshin nje parfum Tom Ford Lost Cherry EDP 50 ml dhe nje parfum Tom Ford Lost Cherry 10 ml travel size.

Lost Cherry nga Tom Ford është një aromë me lule qelibar për femra dhe meshkuj. Lost Cherry u lançua në vitin 2018. Hunda pas kësaj arome është Louise Turner. Notat kryesore janë bajame e hidhur, pije alkoolike dhe qershi e zezë; notat e mesme janë vishnja, kumbulla, trëndafili turk dhe jasemini Sambac; Notat bazë janë Fasulja Tonka, Vanilja, Balsami Peru, Kanella, Benzoina, Druri i Sandalit, Karafili, Kedri, Patçuli dhe Vetiveri.

“Tom Ford Lost Cherry është një udhëtim i plotë në atë që dikur ishte e ndaluar; një aromë kontrastuese që zbulon një dikotomi joshëse të shkëlqimit lozonjar, si karamele nga jashtë dhe mishit të shijshëm nga brenda.

Pafajësia ndërthur kënaqësinë me një hapje që kap përsosmërinë klasike të frutave ekzotike të qershisë – mishi i pjekur i qershisë së zezë që pikon në likerin e qershisë shkëlqen me një prekje ngacmuese të Bajames së hidhur.

Zemra shpërthen në valë qershie të ëmbël dhe të thartë. Shurupi Griotte shpreh maceracionin me teksturë të frutave epshore ndërsa lulet befasuese Trëndafili turk dhe Jasemini Sambac depërtojnë në shqisat dhe shpirtin.

Balsami Peru dhe Tonka e pjekur në tharje sugjerojnë një portret të ri të një simboli ikonik. Kur përzihet me një përzierje të papritur të drurit të sandalit, vetiverit dhe kedrit, përfundimi arrin nivele të pangopshme që frymëzojnë fantazinë.”

Notat kryesore: qershi e zezë, liker qershie, bajame të hidhura
Notat e zemrës: shurup Griotte, trëndafil turk, jasemini Sambac
Notat bazë: balsam Peru, fasule tonka të pjekura, dru sandali, vetiver, kedri

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tom Ford Lost Cherry Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tom-Frd-Lost-Cherry-Set
Tom Ford Lost Cherry Set
38,500 L

In stock