Tom Ford Ébène Fumé është një aromë Amber Woody për femra dhe meshkuj. Kjo është një aromë e re. Ébène Fumé u lançua në vitin 2021. Notat kryesore janë Temjan, Palo Santo, Piper i Zi dhe Gjethja e Vjollcës. Te mesme janë Lëkurë, Labdan, vaj kade, papirus dhe trëndafil. Baza janë rrëshira, pema e zezakut dhe druri Guaiac.

Brandi zbulon një aromë të re nga koleksioni Private Blend, të quajtur Ébène Fumé ose “ebony i tymosur”. Aroma përfaqëson thelbin e lashtë mistik të drurit Palo Santo, aroma dhe tymi i të cilit besohet se pastrojnë nga energjia negative.

Mindfulness takuar pasurinë, Ébène Fumé premton një aromë të aurës transcendentale dhe paqes shpirtërore, të fokusuar në notat e ngrohta të drurit, barishtet e freskëta, rrëshirat dhe lulet luksoze. Druri Palo Santo lëshon aroma mistike të fryrë që përziejnë aroma dheu, druri dhe lulesh, si dhe hala pishe dhe temjan.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tom Ford Ébène Fumé EDP 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tom-Ford-Ubene-Fume-EDP-50-ml
Tom Ford Ébène Fumé EDP 50 ml
28,500 L
Rated 0 out of 5

In stock