Seti përfshin një parfum Tom Ford Black Orchid EDP 50ml dhe një parfumi Tom Ford Black Orchid EDP Travel Size prej 10ml.

Black Orchid nga Tom Ford është një aromë me lule qelibar unisex. Black Orchid u lançua në vitin 2006. Black Orchid u krijua nga David Appel dhe Pierre Negrin. Notat kryesore janë Tartufi, Gardenia, Rrush pa fara e zezë, Ylang-Ylang, Jasemini, Bergamoti, Portokalli Mandarin dhe Limoni Amalfi; notat e mesme janë Orkide, Erëza, Gardenia, Nota Fruti, Ylang-Ylang, Jasemini dhe Lotus; notat bazë janë çokollata meksikane, paçuli, vanilja, temjani, qelibar, dru sandali, vetiver dhe myshku i bardhë.

Black Orchid u krijua nga parfumerët e kompanisë së aromave Givaudan në vitin 2006. U shpall si një chypre orientale. Notat e sipërme janë jasemini francez, tartufi i zi, ylang-ylang, rrush pa fara e zezë dhe agrume shkumëzuese. Në zemrën pikante me lule, banon orkideja e zezë e Tom Ford-it, më shumë imagjinare se reale, dhe baza kombinon nota druri (patçuli dhe dru sandali), çokollatë e zezë, temjan, qelibar, vetiver, vanilje dhe balsam.

Orkideja e Zezë është e pasur dhe klasikisht e errët; aroma e saj është në përputhje me krijimet më të mira të shtëpive më të mira të parfumeve. Një aromë luksoze dhe sensuale me një gjurmë të pasur, të errët të orkidesë së zezë dhe erëzave, është moderne dhe e përjetshme. Mbetet të thuhet se Black Orchid është afatgjatë dhe me një atmosferë të përhapur.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tom Ford Black Orchid Set (EDP 50 ml Spray + EDP 10 ml Spray)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tom-Ford-Black-Orchid-Set
Tom Ford Black Orchid Set (EDP 50 ml Spray + EDP 10 ml Spray)
17,500 L

In stock