Bitter Peach nga Tom Ford është një aromë Amber vanilje për femra dhe meshkuj. Kjo është një aromë e re. Bitter Peach u lançua në vitin 2020. Notat kryesore janë Pjeshkë, Portokalli Gjak, Kardamom dhe Heliotrop; notat e mesme janë Rum, Konjak, Davana dhe Jasemini; notat bazë janë gjethet e Patçulit Indonezian, Vanilja, Druri i Sandalit, Fasulja Tonka, Benzoina, Lesh kashmirani, Styrax, Labdanum dhe Vetiver.

Tom Ford Bitter Peach është pjesë e koleksionit Private Blend, i publikuar zyrtarisht në fillim të tetorit 2020.

Pêche de Vigne është e përzier me portokall sicilian, vaj davana me rum dhe konjak të injektuar, paçuli indonezian, dru sandali, labdan dhe vanilje. Përbërja përshkruhet si e ëmbël dhe sensuale, por edhe e pasur dhe karakteristike, me nëntone të theksuara drusore dhe rrëshirë.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tom Ford Bitter Peach EDP 100 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tom-Ford-Bitter-Peach-EDP-100-ml
Tom Ford Bitter Peach EDP 100 ml
54,000 L

In stock