Phytorelax Age Defense është një set produktesh të kujdesit për lëkurën. Seti përfshin një krem për fytyrën dhe një krem për zonën e syve. Këto produkte janë të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. Janë të pasura me ingrediente natyrale si caji jeshil organik, Omega 3, Omega 6 dhe SPF10 për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV të dëmshme.

Kremi për fytyrën, me një vëllim prej 30 ml, është i dizajnuar për të parandaluar shfaqjen e rrudhave. Këshillohet që të fillohet të përdoret që nga mosha 20 vjeç për të parandaluar rrudhat që herët dhe për të arritur një efekt më të mirë. Ky krem aplikohet në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes para aplikimit të make-up-it, duke e masazhuar butësisht. Është gjithashtu e rëndësishme të aplikohet përsëri gjatë ditës në rast se ekspozohemi ndaj rrezeve të forta të diellit.

Ndërsa kremi për zonën e syve është i veçantë për të luftuar qeset dhe rrathët e zinjë poshtë syve. Ky krem ka një vëllim prej 15 ml. Aplikohet rreth konturit të syve me majat e gishtave butësisht. Është ideal për përdorim në mëngjes për të zbutur shenjat e lodhjes rreth syve. Gjithashtu dhe në mbrëmje për të ushqyer lëkurën gjatë gjumit.

Seti Phytorelax Age Defense përmban ingrediente të zgjedhura me kujdes që ofrojnë kujdes të përmirësuar për lëkurën tuaj. Përdorimi i rregullt i këtyre produkteve do t’ju ndihmojë të ruani një pamje të freskët dhe të rinovuar të lëkurës suaj, ndërsa iu mbrojt nga shenjat e plakjes. Është koha të investoni në kujdesin e lëkurës suaj dhe të përdorni setin Phytorelax Age Defense për të përfituar nga përparimet e këtyre produkteve të specializuara për kujdesin e lëkurës.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Phytorelax, Age Defense the Verde, Set”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…

phytorelax bio age defense krem fytyre
Phytorelax, Age Defense the Verde, Set
3,500 L
Rated 0 out of 5

In stock