Krem Dielli për Hidratimin dhe Mbrojtjen e Lëkurës Tuaj

Hidratoni dhe mbrojeni lëkurën tuaj menjëherë me këtë krem dielli. Tekstura e tij lehtë dhe shkrirëse nuk është e yndyrshme dhe nuk lë mbetje pas përdorimit. Aplikojeni në të gjithë trupin para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh, veçanërisht pas notit, djersitjes ose tharjes me peshqirë. Kompleksi [Skin Surface System]® garanton që filtrat diellorë janë të shpërndarë perfekt për një nxirje të njëtrajtshme. Buriti, që mbizotëron në zemrën e pyjeve të Amazonës, është fruti i Pemës së Jetës. Si një sekret i bukurisë trashëgimore, vajrat e ndezur që ekstraktohen nga pulpa e tij janë përdorur tradicionalisht nga indianet për kujdesin e lëkurës së tyre dhe për ta mbrojtur nga dëmtimi i diellit. Ekstrakti i buriti për prodhimin e këtij kremi vjen direkt nga Amerika e Jugut.

Hidratimi dhe Mbrojtja Nga Dielli
  • Hidraton dhe mbron lëkurën tuaj menjëherë
  • Tekstura lehtë dhe shkrirëse, pa lënë gjurmë
  • Aplikoni para ekspozimit në diell
  • Riaplikojeni shpesh, veçanërisht pas notit, djersitjes ose tharjes me peshqirë

Kompleksi [Skin Surface System]® dhe Nxirje e Njëtrajtshme

  • Filtrat diellorë janë të shpërndarë perfekt për një nxirje të njëtrajtshme
  • Buriti, fruti i Pemës së Jetës nga Amazona
  • Sekreti trashëgimor i bukurisë së Indianeve

Përdorimi i këtij krem dielli tërheqës do të sigurojë hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës suaj nga efektet dëmtuese të diellit. Aplikojeni me kujdes dhe shijoni përfitimet nga buriti, dhurata e vërtetë e natyrës për shëndetin dhe bukurinë e lëkurës suaj.

Made in France

Ingredientet: Aqua (Water), Diethylhexyl Carbonate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Styrene/Acrylates Copolymer, Dimethicone, Glycerin, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Arachidyl Alcohol, Poloxamer 338, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Parfum (Fragrance), Behenyl Alcohol, Phenoxyethanol, Hydroxyethyl Urea, Inulin Lauryl Carbamate, Arachidyl Glucoside, PEG-8 Laurate, Tocopheryl Acetate, Chlorphenesin, PPG-12/Smdi Copolymer, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Lactate, Sodium Hydroxide, CI 19140 (Yellow 5), CI 15985 (Yellow 6). Contient du Benzophenone-3. PER TRANSPARENC 57.9% jane ingredient me origjin natyrale ndersa 42.1% jane ingredient laboratorik sipas *ISO 16128
zgjidh SPF

SPF 30, SPF 50

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem Dielli Arnaud Paris 175 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

krem-dielli-arnaud-paris-spf-50-175-ml
Krem Dielli Arnaud Paris 175 ml
3,000 L
Rated 0 out of 5
Add to cart