The One for Men nga Dolce&Gabbana është një aromë djegëse druri për meshkuj. The One for Men u lançua në vitin 2008. Hunda e kësaj arome është Olivier Polge. Notat kryesore janë grejpfrut, koriandër dhe borzilok; notat e mesme janë xhenxhefil, kardamom dhe lule portokalli; notat bazë janë Amber, Duhan dhe Kedri.

Pasi prezantoi një aromë më shumë se të suksesshme për femra, shtëpia The One, Dolce&Gabbana lançoi një aromë për meshkuj të quajtur The One for Men në fillim të marsit 2008.

Duke krijuar këtë aromë, Stefano Gabbana po ndiqte idenë për të krijuar një aromë uomo, një aromë shumë mashkullore dhe shumë klasike, \”jo një aromë klasike banale, por një aromë klasike për meshkuj që do të zgjaste për vite dhe do të ishte e llojit. e aromës që femrat e adhurojnë\”.

Notat e kësaj parfume janë të kompozuara në përputhje me shijen e krijuesit të Gabbana, i cili dëshironte të krijonte një përbërje dru-orientale. Në përputhje me këtë, Gabbana tha: “Më pëlqejnë notat pikante-orientale dhe ne nuk kemi bërë kurrë këto lloj aromash, është pak më e ngrohtë se aromat tona të meshkujve të tjerë”.

Aroma The One for Men hapet me nota shkëlqyese të bergamotit, koriandrit dhe borzilokut, pikat e mesme sjellin kardamom, xhenxhefil dhe neroli, ndërsa notat bazë krijojnë një gjurmë shumë mashkullore të kedrit, ambergris dhe duhanit.

Aroma është krijuar në bashkëpunim me P&G Prestige Product dhe International Flavors & Fragrances Inc. (IFF). Vjen në një shishe qelqi që përputhet me formën e shishes The One for Women, vetëm me qafë argjendi-metalike dhe majë drejtkëndëshe në ngjyrë kafe-çokollatë.

Modeli i fushatës reklamuese të aromave do të jetë aktori Matthew McConaughey, i cili javën e ardhshme do t’i bashkohet stilistëve në NYC. Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e modeles, dizajnerët e Dolce&Gabbana thanë se donin të kishin mashkullin më seksi në planet. Dhe lidhur me këtë, Gabbana shton se kjo është hera e parë që një modele në një nga fushatat e aromave të meshkujve të D&G shfaqet me veshje.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dolce & Gabbana The One EPD 100ML”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dolce-Gabbana-The-One-EPD-100ML
Dolce & Gabbana The One EPD 100ML
16,500 L

In stock