The One For Men Eau de Parfum Intense nga Dolce&Gabbana është një aromë lëkure për meshkuj. Kjo është një aromë e re. The One For Men Eau de Parfum Intense u lançua në vitin 2020. Hunda e kësaj arome është Jean-Christophe Hérault. Notat kryesore janë kardamom, neroli dhe selvi; notat e mesme janë lesh kashmeran, Benzoin, Neroli dhe Clary Sage; notat bazë janë Lëkurë, Neroli, Patchouli dhe Labdanum.

“Kuintesenca e karizmës mashkullore dhe elegancës së rafinuar, The One for Men Ujë Parfumi Intense sjell një intensitet të ri mahnitës në linjën Dolce&Gabbana Beauty The One for Men. Duke u mbështetur në trashëgiminë nuhatëse të The One for Men Ujë Tualeti dhe Ujë Parfumi , dhe The One Grey Eau de Toilette Intense, prezanton një shprehje të re të sofistikimit të përjetshëm që rrit magnetizmin e parezistueshëm të njeriut që e mban atë.

Eau de Parfum Intense One For Men gjen tërheqjen e tij magnetike në një shkrirje të guximshme të të kundërtave. Tepër mashkullore, magjepsëse, por autentike, është një aromë ekstremesh – aspekte të ngrohta të artë neroli me lëkurë të zezë të thellë në një shprehje enigmatike të chiaroscuro-s nuhatëse.

Aroma hapet me thekse shkëlqyese të esencës së artë neroli, të shkrirë me selvi të freskët dhe kardamom të ngrohtë, aromatik. Zemra e leshit të mykur të kashmiranit mbulon nerolin me dridhjet e tij drusore, pikante, të ngjyrosura me sherebelë të pastër qetësuese dhe benzoinë rrëshirë. Aroma më pas shpaloset në një bazë të varur, dehëse, ndërsa butësia e nerolit tërhiqet për të zbuluar nota të tymosura prej lëkure të zezë të thellë, të ndërthurura me pikante e ëmbël të paçulit dhe akordet e rafinuara të cistus labdanum.

Duke ndarë të njëjtat linja gjeometrike të pastra me aromën origjinale The One for Men, shishja tani është riimagjinuar në të zezë, ngjyrën ikonike të Dolce&Gabbana. Simbol i elegancës, sensualitetit dhe traditës, forma e zezë e hijshme është e theksuar me detaje ari rrezatuese, duke pasqyruar aspektet dalluese të aromës brenda.”

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dolce & Gabbana The One EDP Intense 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dolce-Gabbana-The-One-EDP-Intense-50-ml
Dolce & Gabbana The One EDP Intense 50 ml
11,500 L

In stock