Dior Sauvage Parfum është një aromë e veçantë fougere që ndryshon nga parfumet tradicionale për meshkujt modernë. Kjo aromë është një kombinim klasik i notave të freskëta dhe të ngrohta. Ato krijojnë një ndjesi të pastër dhe emocionuese.

Notat e sipërme të specit Sichuan dhe bergamotit kalabrian krijojnë një efekt të pikant dhe të freskët në fillim. Në mes të parfumit, jane notat e zemrës së barbarozës, livandës, elemit, piperit rozë, vetiverit dhe paçulit. Ato krijojnë një harmoni tërheqëse të notave të thella dhe të qeta.

Notat bazë të kedrit, labdanit dhe ambroxanit japin një efekt të ngrohtë dhe të ndjenjës së drejtpërdrejtë të fortesës, duke bërë këtë parfum një zgjedhje perfekte për njerëzit që duan të ndjehen të sigurtë dhe të guximshëm.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dior Sauvage Parfum 100 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dior-Sauvage-Parfum-100-ml
Dior Sauvage Parfum 100 ml
19,500 L
Rated 0 out of 5

In stock