Purysens, Pink Clay Face Mask, 75ml

1,500 L

In stock

Maska prej argjile rozë ka një strukturë jashtëzakonisht të butë dhe të jep një ndjenjë të jashtëzakonshme të lëkurës. Kjo maskë thith butësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt. Formula është e pasur me përbërës natyralë qetësues si Calendula Oil, Oil Macadamia Oil, Shea Butter, Oil linseed, Aloe Vera dhe Rice Starch, të cilat ushtrojnë një veprim të thellë hidratues dhe ribalancues. Përbërësit ekskluzivë të anti-papërsosmërisë dhe ri-mineralizimit plotësojnë formulën. Ky produkt eleminon menjëherë rrathët e zinj poshtë syve, fryrjen e syve dhe rrudhat.

 

Përdorimi:

Aplikoni një ose dy herë në javë në lëkurën e pastruar në mënyrë të përsosur. Lëreni në fytyrë dhe qafë për 10 deri në 20 minuta. Cilësi kremoze, shumë e këndshme për aplikim, nuk thahet. Hiqeni me një sfungjer të pastër ose një tampon pambuku të lagur në ujë të ngrohtë.

 

Made in Italy

SKU: 8002842065027 Categories: , ,

Aqua [Water], Aloe barbadensis leaf juice (*), Calamine, Glycerin, Oryza sativa (Rice) starch, Cetearyl alcohol, Glyceryl stearate, Ethylhexyl palmitate, Betaine, Butyrospermum parkii (Shea butter), Olus oil [Olus], Azelamide MEA, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil(*), Linum usitatissimum (Linseed) seed oil, Macadamia ternifolia seed oil, Sulfur, Betula alba leaf extract, Calendula officinalis flower extract, Sodium salicylate, Hedera helix (Ivy) leaf/stem extract, Tocopherol, Zinc PCA, Sodium lauroyl glutamate, Sodium stearoyl lactylate, Arctium lappa root extract, Xanthan gum, Magnesium aluminum silicate, Parfum [Fragrance], Ethylhexylglycerin, Sodium gluconate, Phenoxyethanol, Citric acid, Limonene.

(*) da Agricoltura Biologica/ from Organic Farming

Submit your review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

error: Mos kopjo se ngel ne klase!!!