Purysens, Micellar Face Tonic, 200ml

1,200 L

In stock

Purysens Micellar Face Tonic (tonic pastrues për fytyrën), i zhvilluar me një formulim inovativ dhe efektiv, natyral dhe jo-agresiv në zonat e ndjeshme të lëkurës. Nuk përmban alkool, pastron thellë dhe nuk ndërhyn në pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës. Veprimi i saj qetësues dhe freskues, në përdorimin e përditshëm, siguron hidratim dhe mbrojtje antibakteriale. Ekstraktet e Birch, Burdock dhe Heather e pastrojnë dhe e lënë fytyrën të ndritshme, kompakte dhe pa probleme. Lëkura ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm dhe të kujdesshëm. Kjo në fakt duhet të jetë efektive në pastrimin e saj, duke e çliruar atë nga sebumi i tepërt dhe papastërtia, por jo agresive në mënyrë që të mos ndryshojë në Ph delikat të tij duke kompromentuar mbrojtjen natyrore hidro-lipide.

 

Përdorimi:

Aplikohet me tamponë pambuku në fytyrë dhe në qafë duke e masazhuar lehtësisht me lëvizje rrethore. Pa shpëlarje.

 

Made in Italy.

SKU: 8002842065058 Categories: , ,

AQUA [WATER], ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, BETAINE, SODIUM HYALURONATE, BETULA ALBA LEAF EXTRACT, HEDERA HELIX (IVY) LEAF/STEM EXTRACT, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT, ZINC PCA, GLYCOLIC ACID, TARTARIC ACID, MALIC ACID, LACTIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM PCA, HYDROLYZED OLIVE FRUIT, ALLANTOIN, LYSINE, PANTHENOL, SORBITOL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, GLYCERIN, UREA, SODIUM GLUCONATE, PARFUM [FRAGRANCE], ETHYLHEXYLGLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, TRIDECETH-9, LIMONENE, LINALOOL, POLYSORBATE 20, PHENOXYETHANOL.

Submit your review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

error: Mos kopjo se ngel ne klase!!!