Purysens, Exfoliating Face Cream, 75ml

1,200 L

In stock

Kremi për fytyrën është një trajtim specifik për lëkurën e përzier dhe me probleme. Duke përdorur atë dy herë në javë, eksfolimi delikate i mikrospferave çliron poret e bllokuara, eliminon qelizat e vdekura dhe sebumin e tepërt, i cili, duke bllokuar poret, shkakton pika të zeza, duke bllokuar oksigjenimin dhe përtëritjen e qelizave epidermale. Kjo eksfoliant krem ​​ofron prakticitetin maksimal dhe kënaqësinë e përdorimit. Veprimi mekanik i mikrospferave të Bamboos lejon veprimin e synuar në papërsosmëritë e lëkurës, duke rivendosur një pamje uniforme, të ndritshme dhe të lëmuar. Eksfolimi përgatitet për thithjen optimale të maskës së kremit ose fytyrës. Gjithashtu efektive për lëkurën e prirur ndaj akneve. Formulimi është i pasur me përbërës aktivë të zgjedhur në mënyrë rigoroze për mirëqenien e lëkurës që i nënshtrohet papastërtive.

 

 

Përdorimi:

Një ose dy herë në javë, përdorni kremin exfoliating në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe qafës, duke masazhuar butësisht. Më pas shpëlajeni me kujdes me ujë të ngrohtë. Për lëkurën më të ndjeshme këshillohet të shmangni zonën e syve.

 

Made in Italy.

SKU: 8002842065010 Categories: ,

Aqua [Water], Glycerin, Cetearyl alcohol, Glyceryl stearate, Caprylic/capric triglyceride, Glyceryl caprylate, Glycine soja (Soybean) oil, Bambusa arundinacea stem extract, PEG-40 hydrogenated castor oil, Olea europaea (Olive) fruit oil, Sulfur, Sodium salicylate, Zinc PCA, Betula alba leaf extract, Pumice, Arctium lappa root extract, Hedera helix (Ivy) leaf/stem extract, Shellac, Ethyl lauroyl arginate HCl, Tocopherol, Citric acid, Sodium lauroyl glutamate, Ethylhexyl stearate, Sodium stearoyl lactylate, Sodium gluconate, Parfum [Fragrance], Ethylhexylglycerin, Limonene, Trideceth-6, Sodium polyacrylate, Phenoxyethanol, CI 77288 [Chromium oxide greens], Linalool.

Submit your review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

error: Mos kopjo se ngel ne klase!!!