Erboristica, Sweet Almond Oil, 200ml

1,000 L

In stock

Ky vaj i jashtëzakonshëm nxirret nga bërthama e bajames për shkak të vetive të tij elastike, zbutëse dhe rigjeneruese. Përdorimi i përditshëm i këtij vaji të çmuar është ideal për të parandaluar shenjat e shtrijave, e bën lëkurën më elastike, pra më rezistente ndaj rrudhave dhe shenjave. Në të njëjtën kohë, ajo hidraton thellë dhe ndihmon për të mbajtur prodhimin e sebumit në ekuilibër. Shtimi i vitaminës E garanton aktivitetin antioksidant dhe kundër radikalëve të lirë.

Pa konservantë dhe plotësisht natyral ky produkt është një vaj i shkëlqyer masazhues, gjithashtu për kujdesin e përditshëm të fëmijëve. Për një lëkurë të butë thjesht përhapni disa pika vaj bajame të ëmbël përpara dushit ose në dush aplikoni vajin, masazhojeni lëkurën lehtësisht dhe më pas shpëlajeni.

Edhe të vegjlit mund të shijojnë fuqitë e jashtëzakonshme të këtij vaji: një masazh i butë i relakson, madje edhe irritimet ndaj pampersave mund të zgjidhen me vaj bajame.

 

 

Made in Italy.

SKU: 8002842170103 Categories: ,
Submit your review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

error: Mos kopjo se ngel ne klase!!!