MASKE PER FYTYREN

 • Arnaud Paris, Melt-in Exfoliating Mask, 75ml

  Maskë inovative për fytyrën me perlë dhe kamelia e cila zbut, hidraton dhe i jep shkëlqim lëkurës duke ofruar ndjesinë e një lëkure të re të rigjeneruar.

   

  Mënyra e përdorimit:

  Aplikojeni me gishtat e duarve maskën në një lëkurë të thatë dhe masazhojeni lehtësisht. Lejeni të veprojë për 10 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Maska është në formën e gel-it dhe në momentin qe bie në kontakt me nxehtësinë e lëkurës kthehet në vaj, ndërsa kur bie në kontakt me ujin kthehet në qumësht.

   

  Made in France.

  2,500 L
 • Arnaud Paris, Micellar Beauty Water, Perle & Camelia, 145ml

  Ky ujë bukurie i cili përmban perlë dhe kamelia përdoret për të pastruar fytyrën dhe për të hequr makeup-in thellësisht duke mos lënë asnjë mbetje të tij në lëkurë. Lekura pas përdorimit të këtij produkti do të jetë e mbrojtur dhe nga agjentët e lirë radikal.

   

  Mënyra e përdorimit:

  Vendoseni tamponin e pambukut në pompën inovative të vendosur në kapakun e produktit dhe shtypeni duke përdorur vetëm një dorë. Aplikojeni në mëngjës për ti dhënë shkëlqim dhe hidratim lekurës, ndërsa në darkë aplikojeni për të hequr makeup-in dhe për të pastruar fytyrën thellësisht.

   

  Made in France.

  2,000 L
 • Purysens, Pink Clay Face Mask, 75ml

  Maska prej argjile rozë ka një strukturë jashtëzakonisht të butë dhe të jep një ndjenjë të jashtëzakonshme të lëkurës. Kjo maskë thith butësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt. Formula është e pasur me përbërës natyralë qetësues si Calendula Oil, Oil Macadamia Oil, Shea Butter, Oil linseed, Aloe Vera dhe Rice Starch, të cilat ushtrojnë një veprim të thellë hidratues dhe ribalancues. Përbërësit ekskluzivë të anti-papërsosmërisë dhe ri-mineralizimit plotësojnë formulën. Ky produkt eleminon menjëherë rrathët e zinj poshtë syve, fryrjen e syve dhe rrudhat.

   

  Përdorimi:

  Aplikoni një ose dy herë në javë në lëkurën e pastruar në mënyrë të përsosur. Lëreni në fytyrë dhe qafë për 10 deri në 20 minuta. Cilësi kremoze, shumë e këndshme për aplikim, nuk thahet. Hiqeni me një sfungjer të pastër ose një tampon pambuku të lagur në ujë të ngrohtë.

   

  Made in Italy

  1,500 L
 • Phytorelax Bio, Detox Charcoal, Maske Fytyre, 75 ml

  SOS Detox maskë e zezë e cila i rikthen freski dhe dritë lëkurës së stresuar të ekspozuar ndaj ndotjes urbane. Ky produkt është i përshtatshëm për cdo lloj fytyre. Argjila e zezë, e lidhur me Qymyrin, kryen një aktivitet pastrues dhe absorbues, duke e bërë lëkurën të ndihet e shplodhur. Formula e tij e butë nuk thahet dhe nuk  e tërheq lëkurën dhe është e lehtë për tu shpëlarë.

   

  Përdorimi:

  Aplikoni një shtresë të maskës në lëkurë të pastër një ose dy herë në javë dhe shmangni zonat rreth syve dhe buzëve. Lejeni për të vepruar për 5 minuta për lëkura të ndjeshme, 7 minuta për lëkurat normale, dhe pastaj shplajeni mirë me ujë të ngrohtë.Shkundeni para përdorimit.

   

  Made in Italy.

  1,500 L
 • Phytorelax, Lux Lift Argan, Mask Scrub Fytyre, 75 ml

  Scrub mask bio 2 në 1 për ti rikthyer fytyrës shkëlqimin dhe eleminimin e shenjave të lodhjes. Maska është e përbërë me vaj argani natyral dhe argjilë të zezë.

   

  Përdorimi

  Aplikoni një shtresë të maskës në lëkurë të pastër dhe shmangni zonat rreth syve dhe buzëve. Lejeni për të vepruar për 5 minuta në lëkurat e ndjeshme dhe 7 minuta për lekurat normale. Pas kësaj, masazhoni butësisht për të favorizuar veprimin exfoliating. Pastaj, shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët. Përdoreni një herë ose dy herë në javë.

   

  Made in Italy.

  1,500 L
 • Phytorelax, Detox Charcoal, Set

  Seti përmban:

  1. SOS Detox maskë e zezë 75ml e cila i rikthen freski dhe dritë lëkurës së stresuar të ekspozuar ndaj ndotjes urbane. Ky produkt është i përshtatshëm për cdo lloj fytyre. Argjila e zezë, e lidhur me Qymyrin, kryen një aktivitet pastrues dhe absorbues, duke e bërë lëkurën të ndihet e shplodhur. Formula e tij e butë nuk thahet dhe nuk  e tërheq lëkurën dhe është e lehtë për tu shpëlarë.Aplikoni një shtresë të maskës në lëkurë të pastër një ose dy herë në javë dhe shmangni zonat rreth syve dhe buzëve. Lejeni për të vepruar për 5 minuta për lëkura të ndjeshme, 7 minuta për lëkurat normale, dhe pastaj shplajeni mirë me ujë të ngrohtë.Shkundeni para përdorimit.
  2. Pastrues për fytyrën 200ml i cili pastron të gjitha papastërtitë që ka përthithur lëkura nga faktorët e jashtëm sic janë ndotja. Shkundeni para përdorimit dhe aplikojeni në fytyrë duke e masazhuar butësisht.Në fund shpëlajeni me ujë të freskët.

  Made in Italy.

  2,500 L
error: Mos kopjo se ngel ne klase!!!