fbpx
 • Erboristica, Shampoo Betulla & Menta Piperita, 300ml

  Me formulën e saj të pasur me ekstrakte bimore ekuilibruese, rregulluese dhe qetësuese, shampoja pastruese është aleati ideal për flokë të yndyrshëm. Përbërësit me 100% origjinë bimore, veprojnë në lëkurë në një mënyrë natyrale të butë, duke e ndihmuar atë të rivendosë ekuilibrin e saj dhe ta pastrojë atë me ekstraktet e çmuara të thuprës dhe nenexhikut. Fijet e flokëve, të përkëdhelura butësisht nga panthenol dhe inulin, rikuperojnë shkëlqimin dhe butësinë e saj. Një grup përbërësish natyral me një efekt kondicionimi ndihmon flokët të rikuperojnë dhe mirëmbajnë vëllimin dhe trupin.

   

   

  Përdorimi:

  Aplikojeni shampon në flokë të lagur, masazhoni lëkurën dhe flokët për disa minuta, duke favorizuar shpërndarjen e përbërësve aktivë aktivë në sipërfaqen e flokëve, më pas shpëlajini me kujdes.

   

  Made in Italy.

  1,000 L
 • Purysens, Exfoliating Face Cream, 75ml

  Kremi për fytyrën është një trajtim specifik për lëkurën e përzier dhe me probleme. Duke përdorur atë dy herë në javë, eksfolimi delikate i mikrospferave çliron poret e bllokuara, eliminon qelizat e vdekura dhe sebumin e tepërt, i cili, duke bllokuar poret, shkakton pika të zeza, duke bllokuar oksigjenimin dhe përtëritjen e qelizave epidermale. Kjo eksfoliant krem ​​ofron prakticitetin maksimal dhe kënaqësinë e përdorimit. Veprimi mekanik i mikrospferave të Bamboos lejon veprimin e synuar në papërsosmëritë e lëkurës, duke rivendosur një pamje uniforme, të ndritshme dhe të lëmuar. Eksfolimi përgatitet për thithjen optimale të maskës së kremit ose fytyrës. Gjithashtu efektive për lëkurën e prirur ndaj akneve. Formulimi është i pasur me përbërës aktivë të zgjedhur në mënyrë rigoroze për mirëqenien e lëkurës që i nënshtrohet papastërtive.

   

   

  Përdorimi:

  Një ose dy herë në javë, përdorni kremin exfoliating në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe qafës, duke masazhuar butësisht. Më pas shpëlajeni me kujdes me ujë të ngrohtë. Për lëkurën më të ndjeshme këshillohet të shmangni zonën e syve.

   

  Made in Italy.

  1,200 L
 • Purysens, Pink Clay Face Mask, 75ml

  Maska prej argjile rozë ka një strukturë jashtëzakonisht të butë dhe të jep një ndjenjë të jashtëzakonshme të lëkurës. Kjo maskë thith butësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt. Formula është e pasur me përbërës natyralë qetësues si Calendula Oil, Oil Macadamia Oil, Shea Butter, Oil linseed, Aloe Vera dhe Rice Starch, të cilat ushtrojnë një veprim të thellë hidratues dhe ribalancues. Përbërësit ekskluzivë të anti-papërsosmërisë dhe ri-mineralizimit plotësojnë formulën. Ky produkt eleminon menjëherë rrathët e zinj poshtë syve, fryrjen e syve dhe rrudhat.

   

  Përdorimi:

  Aplikoni një ose dy herë në javë në lëkurën e pastruar në mënyrë të përsosur. Lëreni në fytyrë dhe qafë për 10 deri në 20 minuta. Cilësi kremoze, shumë e këndshme për aplikim, nuk thahet. Hiqeni me një sfungjer të pastër ose një tampon pambuku të lagur në ujë të ngrohtë.

   

  Made in Italy

  1,500 L
 • Purysens, Micellar Face Tonic, 200ml

  Purysens Micellar Face Tonic (tonic pastrues për fytyrën), i zhvilluar me një formulim inovativ dhe efektiv, natyral dhe jo-agresiv në zonat e ndjeshme të lëkurës. Nuk përmban alkool, pastron thellë dhe nuk ndërhyn në pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës. Veprimi i saj qetësues dhe freskues, në përdorimin e përditshëm, siguron hidratim dhe mbrojtje antibakteriale. Ekstraktet e Birch, Burdock dhe Heather e pastrojnë dhe e lënë fytyrën të ndritshme, kompakte dhe pa probleme. Lëkura ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm dhe të kujdesshëm. Kjo në fakt duhet të jetë efektive në pastrimin e saj, duke e çliruar atë nga sebumi i tepërt dhe papastërtia, por jo agresive në mënyrë që të mos ndryshojë në Ph delikat të tij duke kompromentuar mbrojtjen natyrore hidro-lipide.

   

  Përdorimi:

  Aplikohet me tamponë pambuku në fytyrë dhe në qafë duke e masazhuar lehtësisht me lëvizje rrethore. Pa shpëlarje.

   

  Made in Italy.

  1,200 L
 • Erboristica, Sweet Almond Oil, 200ml

  Ky vaj i jashtëzakonshëm nxirret nga bërthama e bajames për shkak të vetive të tij elastike, zbutëse dhe rigjeneruese. Përdorimi i përditshëm i këtij vaji të çmuar është ideal për të parandaluar shenjat e shtrijave, e bën lëkurën më elastike, pra më rezistente ndaj rrudhave dhe shenjave. Në të njëjtën kohë, ajo hidraton thellë dhe ndihmon për të mbajtur prodhimin e sebumit në ekuilibër. Shtimi i vitaminës E garanton aktivitetin antioksidant dhe kundër radikalëve të lirë.

  Pa konservantë dhe plotësisht natyral ky produkt është një vaj i shkëlqyer masazhues, gjithashtu për kujdesin e përditshëm të fëmijëve. Për një lëkurë të butë thjesht përhapni disa pika vaj bajame të ëmbël përpara dushit ose në dush aplikoni vajin, masazhojeni lëkurën lehtësisht dhe më pas shpëlajeni.

  Edhe të vegjlit mund të shijojnë fuqitë e jashtëzakonshme të këtij vaji: një masazh i butë i relakson, madje edhe irritimet ndaj pampersave mund të zgjidhen me vaj bajame.

   

   

  Made in Italy.

  1,000 L
 • Erboristica, Body & Hair Oil, Cocco, 200ml

  Vaj për trupin dhe flokët Erboristica i cili ka përbërës 100% natyral dhe nën 25 ° C ky produkt ngurtësohet. Mund të përdoret çdo ditë në lëkurë dhe flokë, pas dushit, në mënyrë që ata të fitojnë, me përdorim të zgjatur, elasticitet dhe hidratim të thellë. Ka karakteristika zbutëse dhe qetësuese që e bëjnë këtë një vaj të shkëlqyeshëm masazhues. Për një kujdes intensiv të flokëve nuk ka asgjë më të mirë se një kompresë e ngrohtë me këtë vaj para se të aplikoni shampon. Do të keni një flokë të ndritshëm, voluminoz dhe të butë, të lehtë për tu krehur dhe të mbrojtur nga agresioni i jashtëm i agjentëve atmosferikë (dielli, era, kripa).

  Vaj kokosit dhe Monoi është një vaj i çmuar i cili përmban misterin e bukurisë së lëkurës dhe flokëve të popullit polinezian. Monoi, në fakt, në Polinezi do të thotë vaj i parfumuar, një vaj që përftohet nga vaji i arrës së kokosit pasi të jetë zhytur në të dhe lihet të prodhojë lulen tipike lokale, TIARE.

   

  Made in Italy.

  1,000 L
 • Uomo, Erboristica, Beard oil 100% Natural, 30ml

  Vaji për mjekrën Uomo 100% natyral është një përzierje e çmuar e 7 vajrave vegjetal dhe vitaminës E që kujdeset çdo ditë për mjekrën tuaj: ajo zbut mjekrën, forcon rrënjën e qimeve të mjekrës, promovon rritjen dhe hidratimin e mjekrës. Me këtë trajtim mjekra mbetet e mbrojtur dhe me shkëlqim. Aromë, magnetike dhe e përhapur, përbëhet nga shënime grejpfrut agrumesh dhe mandarinash të shtrira në një zemër pikante me piper dhe kanellë. Shënimet e nxehta të pyjeve orientale (patchouli dhe sandale) i japin forcë dhe klas.

   

  Made in Italy.

  1,000 L
 • Uomo, Erboristica, Face & Beard Moisturizing Fluid, 50ml

  Fluid Uomo që kujdeset për lëkurën e fytyrës dhe mjekrën.Ky produkt jep freski, jo i yndyrshëm dhe përthithet menjëherë në lëkurë. Bazuar në acidin hyaluronic, fluidi hidraton lëkurën dhe i bën të buta edhe mjekrat më të vështira. Prania e Vitaminës E dhe vajrave të tjerë të çmuar bimorë siguron mbrojtje efektive antioksiduese dhe anti-stresuese, duke lënë një aromë delikate për tërë ditën. Pa alkool, është i përshtatshëm edhe për lëkurat e ndjeshme.

   

  Made in Italy.

  1,200 L
 • Uomo, Erboristica, Balsam Aftershave, 100ml

  Aftershave balsam Uomo, pa alkool dhe i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Përmban një listë të përbërësve të zgjedhur posaçërisht për të garantuar rehati dhe mbrojtje maksimale ndaj lëkurës në rrezik të acarimit të rrojës.Pa alkool dhe i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Qetësues dhe hidratues me ekstrakt xhinxheri dhe aloe vera. Jo I yndyrshëm dhe kremoz. Rifreskon lëkurën dhe parandalon acarimet e lëkurës pas rrojes.

   

  Made in Italy.

  1,200 L
 • Uomo, Erboristica, Deodorant Spray, 100ml

  Deodorant Uomo që në mënyrë efektive pengon formimin e aromave të pakëndshme, dhe ndjeshëm e parfumon lëkurën. Një formulë delikate që siguron që gjatë gjithë ditës lëkura të  hidratohet dhe mbrohet kundër përhapjes bakteriale dhe erës së djersës.

   

  Karakteristikat e produktit:

  • Nuk përmban alkol
  • Nuk përmban gaz
  • Ofron mbrojtje 24-orë
  • Anti bakterial
  • Përmban përbërës bimorë.

   

  Made in Italy.

  1,200 L
 • Uomo, Erboristica, Face Cream 50ml

  Kremi fytyrës Uomo është një kënaqësi për tu aplikuar dhe përthithet menjëherë. Ky trajtim shpërthen rrudhat ekzistuese dhe parandalon shenjat e ardhshme, duke garantuar mbrojtje të përditshme kundër agresioneve të jashtme dhe radikalëve të lirë. Menjëherë tonifikon, relakson dhe rigjallëron fytyrën e mashkullit. Kremi gjithashtu siguron hidratim maksimal për lëkurën.

   

  Karakteristikat e produktit:

  • Nuk përmban alkol
  • Jo i yndyrshëm
  • Nuk është ngjitës
  • Përthithet menjëherë në lëkurë.

   

  Made in Italy.

   

   

   

  2,000 L
 • Uomo, Erboristica, Shower Shampoo, 200ml

  Shampo Uomo për flokët dhe trupin e cila përmban ingredientë bimorë që pastrojnë trupin dhe flokët me delikatesë ekstreme, sjellin lehtësim nga tensioni muskulor dhe ndihmojnë trupin mashkullor të rizbulojë freskinë dhe hidratimin e tij.

  Ky produkt është i lirë nga derivatet e naftës, parabenët, silikonet dhe derivatet e kafshëve.

   

  Made in Italy.

  1,000 L

By price

error: Mos kopjo se ngel ne klase!!!